REMONTY I BUDOWA

 Firma do dnia dzisiejszego uczestniczyła w budowach i remontach 11 mostów , w całej Polsce 3 mostów w Warszawie , Płocku , Gdańsku , 2 w Toruniu , Puławach , Zegrzu czy miejscowości Różan . Duży wkład pracy mieliśmy także przy rozbiórkach mostów na Zegrzu oraz mostu „Syreny” w Warszawie oraz największego w całej Europie mostu drewnianego w Wyszogrodzie.

Firma w 2014 roku wykonała największy transport w historii Żeglugi na Wiśle – przewiezienie 3500 ton elementów elektrowni z generatorami do Stalowej Woli.

Transportowaliśmy również elementy mostu północnego do Warszawy z czego 1 element ważył 600 ton. Od kilkunastu lat właściwie od początku działalności Firma obsługuję stocznię CENTROMOST , która produkuje statki , elementy kadłubów , oraz tankowców. Największym kadłubem jaki holowaliśmy był to całkowity kadłub tankowca długości 110 metrów , szerokości : 11,60 i ważył 900 ton.

Żegluga Wyszogrodzka w kooperacji z innymi zaprzyjaźnionymi firmami współrealizuje zabezpieczenia nabrzeży , a także prace hydrotechniczne. Zajmujemy się też pogłębianiem basenów portowych , budową portów , nabrzeży.

Firma posiada jednostki które można przewieźć transportem kołowym , pontony o wyporności od 5 do 70 ton a także małe holowniki. W swoich zasobach Żegluga Wyszogrodzka posiada również małe łodzie do pilotowania , sądowania wody co usprawnia transport rzeczny przy niskich stanach wody.

Prowadząc pracę przy budowach mostów, remontach czy innych pracach na wodzie potrzebne są specjalistyczne łodzie ratunkowe z profesjonalnie przeszkolonymi ratownikami, które również posiadamy jako firma z długoletnim doświadczeniem.

Od 2010 roku posiadamy własny basen portowy z pochylnią i stocznią remontową. Możemy wykonywać

kapitalne remonty i konserwacje statków ewentualnie zbudować z odpowiednią dokumentacją statek lub inną jednostkę pływającą. Stocznia wykonuje usługi antykorozyjne , malowanie kadłubów, oraz przeglądy techniczne.

 

© ŻEGLUGA WYSZOGRODZKA 2015   |   Projekt i wykonanie: InfraCOM